مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 14 مهندسی صنایع: نظریه صف مبتنی بر ارزیابی عملکرد سرویس سرویس رورد ترافیک مختلط H2H و M2M

چکیده
ارتباطات ماشینی (MTC) که عمدتا به ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) اشاره دارند این روزها توجه بسایری به خود جلب کرده اند.  ورود ترافیک مختلط، M2M به همراه ارتباط انسان به انسان (H2H) سنتی مشکلات جدیدی بوجود می آورد و تکنولوژیهای شبکه باید از چندید لحاظ تغییر یابند. بر اساس نظریه صف، مقاله حاضر به مدلسازی ترافیک مختلط و ارزیابی عملکرد سرویس می پردازد.  ارتباطات (M2M) و (H2H) خصوصیات بسیار متفاوتی دارند؛ بنابراین پژوهش حاضر با معرفی 2 متریک اندازه دسته و حالت پیاپی به مدلسازی ریاضیاتی انواع مختلف سرویسها می پردازد. مفاهیم سرویس اصلی و BBUبرای حل مسئله  تخصیص پهنای باند تحت رسیدن مختلط ارائه می شوند. BBU (واحد اصلی پهنای باند) به پهنای باند مورد نیاز سرویس اصلی و سرویس اصلی به کوتاهترین سرویس داده M2M اشاره دارد. هر نوع سرویسها دیگر شامل BBU چندگانه لاینفکی می باشد.  در بررسی عملکرد، ویژگیهای سرویسها M2M جدید بطور خاص مورد خطاب واقع می شوند. شبیه سازیها ارائه دهنده سناریوهای استفاده از MTC بوده و نیز نشان می دهد که برخی از تکنولوژیها برای    H2H مفید  می باشند؛ مثلا ذخیره پهنای باند باید تحت رسیدن مختلط بهینه گردد. 

لغات کلیدی: MTC، نظریه صف، شبکه ها، M2M

1-مقدمه
ارتباطات ماشینی (MTC) عمدتا به ارتباطات ماشین به ماشین (M2M) اشاره دارند. MTC به عنوان نوید بخش ترین سرویسها شناخته شده است.  سرویسها MTC شبکه های شغلی را با سرویسها H2H به اشتراک می گذارد. اینطور پیش بینی می شود که نسبت ترافیک MTC به سرویسها H2H در سال 2020  به 30 برسد. این مقاله بر ارزیابی عملکرد شبکه تحت ورود ترافیک مختلط H2H و M2M می پردازد. مدل صف ارتباطات H2H به مدت طولانی موضوع مطالعات علمی بوده است.با این وجود، ادبیات مرتبط با  MTC بسیار محدود می باشد. ورود، سرویس رسانی شبکه ای و تخصیص پهنای باند سرویسها MTC از جمله موضوعات مهم پژوهشی می باشند. نوع اصلی ترافیک MTC، داده ای می باشد. سرویسها M2M داده دارای خاصیت جریان کوچک می باشد که بطور بارزی نرخ سرویسها رسانی بالاتری نسبت به H2H دارد. چنگ و یانهانگ طرح تخصیص پهنای باندی را میان اتصال بالایی و پایینی ارائه دادند که مبتنی بر مکانیزم ارسال پهنای باند که حمایت کننده چند منظوره شبکه های CDMA بود. 
قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 

آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو