تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 16 عمران و معماری: ارزیابی قیاسی طرح های پردازش داده ای با استفاده از داده های حرکت زمین قوی ترکیه

خلاصه
طرح پردازش داده های حرکت زمین پایدار، برای اکثر تحقیقات مربوط به مهندسی زلزله شناسی و مهندسی لرزه شناسی مهم می باشد. از میان روش های پردازش داده ای متعدد، فیلترینگ (پالایش)، به عنوان اجرایی ترین تکنیک در از بین بردن نویز فرکانس کم و زیاد از داده های حرکتی قوی می باشد. دو روش فیلترینگ مختلف برای از بین بردن نویز فرکانس پایین در این بررسی مورد مطالعه قرار می گیرند. یکی از این روش ها براساس اطلاعات نویز منتشر شده توسط پیمایش ثابت رکوردهای مشابه می باشد، در حالیکه روش دیگر از طرح تکراری مرتبط با راهنمای طیف مبدا تئوریکی برای تعیین فرکانس فیلتر برش کوتاه استفاده می کند. هدف این بررسی دو مورد می باشد: (a) مشاهده ی اختلافات و شباهت های فرکانس های فیلتر برش کوتاه محاسبه شده از طریق این دو روش، (b) مشاهده ی تاثیر مقادیر   تعیین شده توسط این روش ها روی مقادیر پیک مقدار حرکت زمین و عرض های جابجایی طیف ارتجاعی و غیرارتجاعی. 

1. مقدمه
رکوردهای حرکت زمین خام معمولا شامل نویز فرکانس پایین و بالا می باشند که باید قبل از استفاده در بررسی های مهندسی و زلزله شناسی رفع شوند. فیلترینگ یکی از مهم ترین تکنیک های پردازش حرکت زمینی می باشد که نویز فرکانس بالا و پایین حاصل از داده های پردازش نشده را ازبین می برد. انتخاب فرکانس های برش فیلتر، بخش مهم و اصلی تکنیک های فیلترینگ می باشد. در حالت خاص، فرکانس فیلتر برش کوتاه  L پارامتر مهمی برای روش های ارزیابی کارایی وابسته به زمین لرزه و طراحی مبتنی بر جابجایی می باشد، همانطور که مستقیما روی مقادیر طیف جابجایی در دوره های طولانی تر تاثیر می گذارد. 
بررسی های متعددی وجود دارند که تکنیک های فیلترینگ فرکانس پایین متعددی را پیشنهاد می کنند که نویز فرکانس پایین حاصل از رکوردهای حرکت زمین خام را برای دستیابی به سری های زمینی سرعت و جابجایی از بین می برند. از میان این بررسی ها، برخی از محققان انتخاب برش فیلتر را با استفاده از نسبت سیگنال به نویز پیشنهاد کردند، در حالیکه برخی از تکنیک ها به صورت مکرر فرکانس فیلتر برش کوتاه را اصلاح می کنند، تازمانیکه شکل موج های جابجایی و سرعت پردازش شده از نظر فیزیکی منطقی برسند. اخیرا، تغییر دامنه های fourier شتاب در فرکانس های پایین و بالا نیز برای تعیین   قابل توجیه از نظر فیزیکی برای از بین بردن نویز فرکانس پایین حاصل از شتاب های خام در نظر گرفته می شوند. باید توجه داشت که صرفنظر از تکنیک فیلترینگ انتخاب شده، ویژگی های مهم رکورد نباید مختل شوند.

قیمت ترجمه فارسی: 12000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 
آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )