تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 171 حسابداری: کاهش مالیات سود سهام , شرکت ها را بر آن می دارد تاسود سهام خود را افزایش دهند: اطلاعات شواهد بدست آمده از کشور چین

خلاصه :
درآمد مالیاتی حاصله از سود سهام , بخش مهمی از مالیات سرمایه گذاران را تشکیل داده و توجه بسیاری از سیاستمداران دولتی و اقتصاددانان مالی را به خود معطف نموده است.اما , اصل کلی سود سهام و اصلاحات مالیات وارده بر سود سهام , یک مساله مهم به حساب می آید.
این مقاله به بررسی موضوع تاثیر مالیات سود سهام بر سیاست های سود سهام شرکت ها می پردازد.
ما به این نتیجه می رسیم که کاهش مالیات سود سهام در چین در سال 2005 , باعث شد تا شرکت ها وجوه پرداختی حاصله از سود سهام را افزایش دهند.
شرکت هایی که دارای سهام بیشتری از سوی سرمایه گذاران و سهامداران خصوصی بودند , پرداخت های حاصله از سود سهام خود را بیشتر افزایش می دادند. اما در جایی که شرکت ها با سود بالاتر سهام که توسط کارگذاران صورت می گرفت و با رفتار فرصت طلبانه , اقدام به افزایش پرداخت سود سهام خود مینمودند. 
این یافته ها بیانگر وجود یک رابطه ی علت و معلولی بین کاهش مالیات در کشور چین افزایش پرداخت های حاصله از سود سهام شرکت ها میباشد و به این اشاره دارد که سیاستاصلاح مالیات گذاری بر سود سهام در سال 2005 به هدف خود دست یافت.

1.مقدمه
درآمد مالیاتی حاصله از سود سهام , بخش مهمی از مالیات سرمایه گذاران را تشکیل داده و توجه بسیاری از سیاستمداران دولتی و اقتصاددانان مالی را به خود معطف نموده است. اخیرا بسیاری از کشور ها بر روی اصلاحات مالیات گذاری بر بازار سرمایه تمرکز داشته اند. در چین , هیئت دولت بعضی از اختیارات خود را بر توسعه و ترویج اصلاحات و ایجاد رشد یکنواخت بازارهای سرمایه در سال 2004 اعلام کرده است که تاکید دارد سیاست مالیات در رابطه با بازارهای سرمایه به منظور تشویق سرمایه گذاری , بایستی اصلاح و بازسازی شود.
در 13 ژوئن 2005 , وزارت دارایی و اداره ی کل مالیات کشور سندی ارائه داد که بر اساس آن  سیاست های مربوط به مالیات بر درآمد شخصی بر روی سود سهام و سود اضافی به سهامداران مورد توجه و بررسی قرار گرفت. این سند بیانگر این است که مالیات بر درآمد سهامداران شخصی که حاصل از سود سهام و حق الامتیاز شرکت های مذکور می باشد , بایستی بر طبق قوانین رایج مالیات پس از کاهش 50 درصدی درآمد شخص مشمول مالیات بر آن مالیات بسته شود. بنا بر این , از 13 ژوئن 2005  , بر درآمد حاصله ازسود سهامداران شخصی , بجاینرخ 20 درصد , با نرخ 10 درصد مالیات بسته شده است.هدف از کاهش مالیات سود سهام در واقع افزایش احتمال پرداخت سود سهام توسط شرکت ها , کاهش تضاد منافع بین سهامداران بزرگ و کوچک , حفظ سود سهامداران کوچک و تشویق سرمایه گذاری عام می باشد. در نتیجه , این مقاله در این مورد بحث می کند آیا نرخ مالیات سود سهام باعث شده است تا شرکت ها  پرداخت های سود سهام خود را افزایش دهند؟

قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )