مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 170 حسابداری: سیستم اطلاعاتی حسابداری و دانش مدیریت : مطالعه موردی

ساختار – مترجم
افراد و خانوارها نیازهای گوناگونی دارند كه همواره درصدد رفع این نیازها می‌باشند. از آنجا كه نیازهای آدمی سیری ناپذیر بوده آشكار است كه عمر آدمی پاسخگوی رفع این نیازها نیست.
در دوره آموزشی به درك و نتیجه جالبی دست یافتیم و آن را مبدل به اصلی اساسی بری خود نمودیم:
«كافی است نیازهای افراد را بشناسیم و تنها با رفع این نیازها كسب درآمد كنیم».
در دوران قبل از انقلاب صنعتی افراد برخی از نیازهایشان را با تولیدات شخصی خود رفع می‌كردند و مازاد آن را جهت رفع سایر نیازها، مورد تعویض كه اساساً این تعویض را مبادلة پایاپای نامیدند قرار می‌دادند.
پس از گذشت مدتی و مواجه شدن با یكسری مشكلات، آدمی وادار به ایجاد وسیله‌ای جهت مبادله تحت عنوان پول كه امر مبادله را تسهیل می‌كند، شد. پس از ایجاد این وسیله دستگاههای نگهداری و نقل و انتقال در پی آن بوجود آمدند كه آنها را بانك نامیدند.
بنابراین افراد كالاها و خدمات تولیدی خود را در قبال دریافت مبلغی متعارف واگذار می‌كردند و پس از آن وجه كسب شده را جهت رفع نیازهای ضروری و بعضاً لوكس خود پرداخت و حتی بخشی از آن را به صورت نقد نزد خود نگهداری می‌كردند. یعنی از قدرت خرید فعلی خود چشم‌پوشی كرده و برای كسب قدرت خریدی كه ممكن بود در آینده وجود داشته باشد پس انداز می‌كردند. سپس افراد برای رفع نیازهای مالی و ایجاد رفاه بهتر وجوه ذخیره و پس اندازی خود را جهت انجام و توسعه فعالیت های تولیدی و خدماتی خود بكار بستند.
در این دوران مؤسسات، كوچك، و دامنة فعالیت آنها بسیار محدود بود و افراد بهایی به پارامترهای اقتصادی نمی‌دادند. پس از بوجود آمدن انقلاب صنعتی، این مؤسسات به سرعت رشد نمودند و به صورت كارخانجات و مؤسسات عظیم درآمدند.
در كنار آن بانكها كه تا پیش از این تنها وظیفه نگهداری و مراقبت از وجوه و پس اندازهای افراد را بر عهده داشتند به موازات رشد سایر مؤسسات، از تمامی لحاظ به سرعت رشد نمودند به طوری كه وظایف گوناگونی برای این مؤسسه كلیدی و اقتصادی، همانند واسطه‌گری و تأمین مالی سایر مؤسسات و انواع مشاركت‌ها و... تعریف شد.

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو