مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 167 حسابداری: محاسبه مسائل ذهنی

چکیده
محاسبه ذهنی، مجموعه ای از فعالیت های ادراکی است که توسط افراد و خانواده ها برای ارزیابی، سازماندهی و پیگیری فعالیت های مالی استفاده می شود. این مقاله با استفاده از تحقیقات در این زمینه، دانش فعلی در مورد چگونگی دخالت مردم در فعالیتهای محاسبات ذهنی را خلاصه می نماید. سه جزء محاسبه ذهنی، بیشترین توجه را به خود جلب میکنند. این مورد، ابتدا بررسی میکند که چگونه برایندها دریافت و تجربه می شوند، و چگونه تصمیمات گرفته میشود. سیستم محاسبه، ورودی هایی برای انالیزهای ex ante و ex post فراهم می نماید. دومین جزء محاسبه ذهنی، شامل اختصاص دادن فعالیت ها به محاسبات خاص می باشد. هم منابع و هم استفاده از سرمایه ها، بصورت سیستم های محاسبه ذهنی شناسایی می شوند. هزینه ها در گروه هایی قرار می گیرند و صرف هزینه گاهی با بودجه های مطلق و مشخص تحمیل میگردد. جزء سوم محاسبه ذهنی مربوط به میزانی است که در آن، محاسبات ارزیابی شده و انتخاب گروه بندی میشود. محاسبات می توانند بصورت روزانه، ماهیانه و سالانه متعادل شوند و می توانند بصورت کلی یا جزئی تعریف گردند. هر کدام از اجزای محاسبه ذهنی، اصول اقتصادی مربوط به تعویض پذیر بودن را مختل می نماید. در نتیجه، محاسبه ذهنی، انتخاب را تحت تاثیر قرار می دهد که این، مسئله ساز است.

- یکی از همکاران قبلی من، استاد اقتصاد، بخاطر اینکه یک مرد اصولی است، به خود می بالد. چند وقت پیش، او یک استراتژی هوشمندانه را برای مقابله با بدشانسی های زندگی پذیرفت. در آغاز هر سال، او به مرکز خیریه ایالات محلی کمک مالی می نماید. اگر اتفاق نامساعدی بر او در طی سال رخ دهد، برای مثال یک بلیط ناخواسته، او به سادگی این را از میزان کمک مالی اش به خیریه کم می کند. او این هزینه را به عنوان یک سیاست تضمینی و بیمه ای در برابر آزردگی های کوچک تلقی میکند. 
- من چند سال پیش، با گروهی از عوامل اجرایی در سوئیس صحبت کردم. بعد از کنفرانس، من و همسرم یک هفته را در اطراف سپری کردیم. در آن زمان، فرانک سوئیس نسبت به دلار آمریکا، نسبتا بالا بود، بنابراین هزینه های بالای رایج در سوئیس، فضایی بودند. من و همسرم راحت بودیم، چون من شهریه ای را برای صحبت دریافت کرده بودم که بسادگی تمام هزینه های هتل و غذا را پوشش میداد. اگر من همان مبلغ را یک هفته قبل تر برای سخنرانی در نیویورک دریافت کرده بودم، تعطیلات کمتر لذت بخش بود.

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو