تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 163 حسابداری: نقش نقدینگی در ارزشگذاری معاوضه     

چکیده :
این مقاله بر آن است که روش تخصیص دادن ارزش به کالاها در سیستم بهای تمام شده تاریخی را در زمان معاوضه تشریح نماید. اینجا سعی نداریم که سیستم بهای تمام شده تاریخی را ارزیابی کنیم. به عبارت دیگر، این مقاله نه سیستم بهای تمام شده تاریخی را از نظر معیارهای بالایی که در زمینه اهداف حسابداری وجود دارد مورد قضاوت قرار می‏دهد و نه اینکه بهای تمام شده تاریخی را با بهای جاری یا ارزش‏های فعلی مقایسه می‏کند. بلکه فقط سیستم بهای تمام شده تاریخی را به عنوان تلاشی برای عمومی‏سازی قوانین ارزشگذاری مبادلات این سیستم در نظر می‏گیریم. بنابراین سیستم بهای تمام شده تاریخی چارچوب مرجع این مقاله بوده و هر قضاوتی در همین چارچوب صورت خواهد گرفت.
به عبارت دیگر این مقاله سعی دارد تا بخشی از تئوری حسابداری مرسوم (بهای تمام شده تاریخی) را تبیین کند. Kemeny تبیین را بصورت فرایند "ارائه دقیق و جزئی یک مفهوم شهودی" تعریف می‏کند . دقت در تفکر و ارتباط به خودی خود یک هدف ارزشمند است. بعلاوه خود وسیله‏ای برای رسیدن به هدف است. Kemeny می‏گوید:    "... مزیت بزرگ تبیین آنست که موجب شفاف‏سازی بحث و جدل‏ها می‏شود و حتی این امکان را به ما می‏دهد که بپذیریم اشتباهی مرتکب شده‏ایم" .
ما معتقدیم که تبیین تئوری حسابداری مرسوم حداقل دارای مطلوبیت است و شاید هم به عنوان پیش شرط ارزشگذاری برای آن تئوری ضرورت داشته باشد. توجه داشته باشید که در هر صورت فرایند تبیین به خودی خود بی‏طرف است. ارائه دقیق‏تر یک تئوری نه منجر به تداوم استفاده از آن تئوری می‏شود و نه موجب رد آن می‏گردد. در این مقاله به طور ویژه به بحث تبیین می‏پردازیم و در نتیجه تلاش کرده‏ایم تا نسبت به ارزشگذاری تئوری مرسوم کاملا بی‏طرف باشیم.

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )