مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 161 حسابداری: رویه های حسابداری الکترونیک در شرکت های کوچک و متوسط کشور غنا

در این مقاله به جستجو پیرامون رویه های حسابداری الکترونیک در شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) کشور غنا می پردازیم و نگاهی هم به انتظارات، واقعیت ها و موانع موجود بر سر راه پذیرش حسابداری الکترونیک می اندازیم. در روش‌شناسی این طرح تحقیق، نمونه ای از SMEها استفاده می شود که بصورت منظمی از سرتاسر کشور غنا انتخاب شده اند. یافته ها نشان می دهد که SMEها برای تولید اطلاعات حسابداری از نرم‌افزارهای حسابداری استفاده می کنند. اهمیت این مقاله بخاطر مباحثی است که در زمینه رویه های حسابداری الکترونیک در شرکت های کوچک و متوسط در کشور غنا مطرح می شود.

مقدمه
امروزه حسابداری نقشی حیاتی در پیروزی و شکست موسسات تجاری دارد. ثبت، تجزیه و تحلیل، کنترل و ارزیابی شرایط مالی شرکت ها، تهیه اسناد لازم برای اهداف مالیاتی، پشتیبانی اطلاعاتی از بسیاری اهداف سازمانی دیگر و ... از مسئولیت های سیستم های حسابداری به شمار می رود. شرکت ها پیش از ظهور کامپیوترهای شخصی، برای ردیابی اطلاعات مالی به روش های دستی محدود بودند. بنا به تحقیقات Tavakolian (1995)، اجزای تشکیل دهنده سیستم های حسابداری دستی عبارتند از: دفاتر کل کاغذی، ماشین های تایپ و ماشین حساب ها. در این سیستم ها برای نوشتن فاکتورها و صدور چک از ماشین های تایپ استفاده می کردند و تمام محاسبات را بوسیله ماشین حساب انجام می دادند. احتمال بروز خطا در این سیستم وجود داشت و امکان داشت این خطاها برای مدتی نیز از دیده ها پنهان بماند. اما مثل بسیاری صنایع دیگر، صنعت حسابداری نیز ناگهان با آمدن کامپیوترهای شخصی دگرگون شد. هم اکنون سیستم حسابداری کامپیوتری قادر است اطلاعات مالی را بصورت کارایی مدیریت نماید؛ اما ارزش واقعی سیستم حسابداری علت دیگری دارد؛ ارزش واقعی سیستم حسابداری به این خاطر است که قادر است گزارش های فوری درباره وضعیت شرکت تهیه نماید. حال رویه های حسابداری الکترونیک چیست؟
اصطلاح حسابداری الکترونیک، یک سیستم حسابداری را توصیف می کند که برای ثبت و پردازش اطلاعات مالی یک سازمان بر فناوری های کامپیوتری متکی است. در ادبیات برای توصیف حسابداری الکترونیک دو اصطلاح دیگر مورد استفاده قرار گرفته است: سیستم حسابداری مبتنی بر کامپیوتر و سیستم اطلاعاتی حسابداری (AIS). Stefanou در سال 2006، دریافت علیرغم اینکه عملکرد یک سیستم اطلاعاتی حسابداری مستلزم وجود کامپیوتر نیست و نیازی به کامپیوتری کردن عملکرد حسابداری وجود ندارد، اما اصطلاح AIS عمدتا برای توصیف AIS مبتنی بر کامپیوتر استفاده می شود. در این تحقیق، اصطلاح حسابداری الکترونیک و سیستم اطلاعات مالی به سیستمی اتلاق می شود که برای اجرای عملکردهای سیستم اطلاعاتی‌اش، متکی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) است.

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو