تبلیغات
مقالات انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
 
 
 
مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 154 حسابداری: 10 قانون حسابرسی، پیروی از این رهنمودها، نتایج را برای مدیریت مفید‌تر می‌سازد.

خلاصه
  • کاری کنید که حسابرسی‌شوندگان خود را بخشی از تیم حسابرسی احساس کنند.
  • ارتباطی موثر برقرار کنید، یک استراتژی برای رسیدگی و بازبینی داشته باشید و به دنبال مشکلات بی‌اهمیت نباشید.
  • از یافته‌هایی که تاثیری روی عملکرد سیستم نمی‌گذارند، اجتناب کرده و بجای آن با شناسایی آثار واقعی یافته‌ها، در صورت امکان بر حسب واحد پولی، از پشتیبانی مدیریت برخوردار شوید


تمام حسابرسان دوره‌های اولیه برنامه ریزی، هدایت و گزارشگری حسابرسی را گذرانده‌اند. اما متاسفانه اینها تنها دوره‌هایی هستند که بسیاری از حسابرسان پشت سر می‌گذارند.
در اینجا 10 قانون یا رهنمود را ارائه‌ می‌کنیم که اگر انتخاب شده و مورد استفاده قرار گیرند، میزان اثربخشی حسابرسی را بطور قابل ملاحظه‌ای ارتقا خواهند داد.

قانون 1: 
کاری کنید که رسیدگی‌شونده خود را به عنوان یکی از اعضای تیم حسابرسی احساس کنند. به جای اینکه اینطور شروع کنید و بگویید که "نگران نباشید. ما برای حسابرسی شما نیامده‌ایم، بلکه برای حسابرسی سیستم اینجا هستیم"، می‌توانید از چنین جمله‌هایی استفاده کنید:
"ما در حال انجام ارزیابی فرایند ... هستیم. تلاش می‌کنیم تا هرگونه ضعف در فرایند و فرصت‌های بهبود آن را شناسایی کنیم. برای انجام این کار نیز، به کمک شما نیاز داریم. از شما تقاضا داریم این فرایندها را بدقت برای ما تشریح کرده و توضیح دهید که چگونه کار می‌کند. همچنین ممکن است برای یافتن پاسخ برخی سوالات و یا دیدن برخی از ثبت‌های موجود، به شما نیاز داشته باشیم. اگر مشکلی هست یا اینکه فرصت‌هایی وجود دارد که شما احساس می‌کنید موجب بهبود فرایند می‌شود، مایلیم در مورد آنها نیز بیشتر بدانیم. اگر هرگونه سؤالی دارید، لطفا با خیال راحت آنها را بپرسید. بسیار خوب؟"
این شیوه آغاز کردن یک گفتگو، بسیار صادقانه و صمیمی به نظر می‌رسد و واقعا نقش رسیدگی‌شونده را نشان می‌دهد. همچنین آنها را به اعضای تیم حسابرسی تبدیل می‌کند، همچنانکه واقعا از اعضای تیم حسابرسی هستند.

قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )