مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 149 حسابداری: چارچوب های مفهومی حسابداری از دیدگاه اطلاعاتی
                

چکیده- این مقاله به تحلیل مزایای مقررات حسابداری و یک چارچوب مفهومی می پردازد که با استفاده از رویکرد اقتصاد اطلاعات، در نظر گرفتن شرایط عدم اطمینان، چند نمایندگی، تقاضا برای اطلاعات، و تنوع منابع اطلاعاتی را امکان پذیر می سازد. این رویکرد همچنین امکان وارد شدن اطلاعات محرمانه در تحلیل را میسر می سازد. این تحلیل منجر به یک مجموعه خواص بنیادی اطلاعات حسابداری می شود. استدلال می شود که مجموعه ویژگی های کیفی ارائه شده در چارچوب های مفهومی به اندازه کافی تقاضای اطلاعاتی استفاده کنندگان اطلاعات حسابداری را برآورده نمی کند. به عنوان مثال چارچوب مفهومی هیئت استانداردهای بین المللی حسابداری  هیچ رهنمودی برای موازنه  بین مربوط بودن و قابل اتکا بودن ارائه نمی کند. به علاوه ممکن است بی طرفی بخشی از مقررات مطلوب نباشد. جانبداری آماری معرفی شده بوسیله استفاده مباشرتی از اطلاعات حسابداری الزاما نامطلوب نیست و همیشه وجود دارد; مباشرت ویژگی اطلاعات حسابداری است که برای مدیریت انگیزه ایجاد  می کند که در مسیر مطلوب عمل کنند. اطلاعات حسابداری در مقایسه با سایر منابع اطلاعاتی بطور ذاتی دیر هنگام است اما بر محتوای سایر منابع زودهنگام تاثیر گذاشته و آنها را محدود می کند. فضایی که سیستم حسابداری در ان وجود دارد خلا نیست. سایر منابع اطلاعاتی نیز ارائه می شوند و هدف سیستم حسابداری نمی تواند بدون در نظر گرفتن سایر منابع اطلاعاتی موجود تحلیل شود. در نهایت، صورت های مالی توسط حسابرس مستقل حسابرسی می شوند. پیامد این موضوع این است که داده های حسابداری به سختی قابل دستکاری هستند.

واژه های کلیدی: مقررات حسابداری، چارچوب مفهومی، ویژگی های کیفی، اقتصاد اطلاعات

1. مقدمه 
سوالی که من به آن اشاره کرده ام این است که چارچوب های مفهومی چه سهمی در مقررات گزارشگری شرکت ها  دارند. این موضوع ساده ای نیست. در این مقاله من سعی دارم نشان دهم که پاسخ به این سوال مستلزم تعیین مفهوم کیفیت گزارشگری شرکت ، هدف چارچوب مفهومی، و مزایای مقررات گزارشگری است. برای درک مفهوم کیفیت گزارشگری شرکت مهم است که ویژگی های بنیادی اطلاعات حسابداری و محدودیت های ان تحلیل شود.

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو