مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 147 حسابداری:  مبحثی درباره تئوری تصمیم رفتاری: جریانهای قضاوت و انتخاب

سوال: شما چه کار می کنید؟
جواب: دارم سخت کار میکنم.
سوال: چه کاری باید انجام بدهید؟
جواب: بهترین چیزی را که بتوانم انجام می دهم.
سوال: چرا پس آن را انجام نمی دهید؟
جواب: اما من انجام میدهم! من سخت کار میکنم تا بهترین چیز ممکن را انجام دهم. 
هدف ما اینجا اظهار نظر در مورد مفهوم تعدادی از استنتاجهای ان هورن و هوگارت (EH) برای تحقیقات حسابداری می باشد. ما اظهار نظر خودمان را به سه مسئله نشات گرفته از استنتاجهای آنها محدود می کنیم. اولین مساله معمول "عاقلانه بودن" مدلهای هنجاری تصمیم گیری می باشد. آیا پرسیدن این سوال منطقی است "چه کار باید انجام دهید؟". دومین مساله عاقلانه بودن تئوری مطلوبیت مورد انتظار به عنوان یک مدل توصیفی انتخاب است. آیا استفاده از این مدل برای توصیف "کار سخت" منطقی و عاقلانه است؟ سومین مساله این است که چگونه افراد تمایل به بیان و ایجاد تصمیم دارند. آیا روش ما در مورد نحوه پرسیدن در جوابها تاثیر می گذارد؟ ما در مورد مفاهیم و نتایج ممکن تحقیقات حسابداری با مقداری حدس و گمانه زنی ها نتیجه گیری می کنیم. 

عاقلانه و منطقی بودن مدلهای هنجاری 
تمایز معمول بین مدلهای هنجاری و توصیفی در مراحل پرسش و پاسخ بالا منعکس شده است. "چه کاری انجام می دهید" گرایش توصیفی را منعکس می کند و تلاش برای پیش بینی آنچه انجام می شود در "کار سخت" منعکس شده است. "چه کاری باید انجام دهید" گرایش هنجاری را منعکس می کند، و تلاش برای توصیف یا تعیین آنچه انجام می شود باید در "انجام بهترین چیزی که بتوانم" منعکس شده باشد. EH عاقلانه و منطقی بودن مدلهای هنجاری را مورد بررسی قرار دادند. چنین مدلهایی دستورالعمل مشروط ، با قضاوت موجودیت یک منبع بدیهی از خصوصیات شایسته سازی پیشنهاد می دهند. بنابراین، زمانی که ما یک بی ثباتی بین رفتار واقعی و تجویز شده مشاهده می کنیم، واضح نیست که دومی باید در خطا یا غیر منطقی بودن برچسب بخورد. آنها بیان می کنند که این ما را در وضعیت دشواری قرار می دهد. در پیچیدگی محیط اینکه آیا پاسخ انسان یا مدلهای بهینه مناسبتر هستند نامشخص است. مدلهای بهینه برای فایق آمدن بر نواقص شهودی پیشنهاد شده اند. به هر حال، در تجزیه و تحلیل نهایی نتایج مدلهای بهینه به وسیله قضاوت ارزیابی می شوند.  

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو