مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 128 حسابداری: برآورد نقش سیستم های اطلاعات حسابداری در ارائه ی اطلاعات مورد نیاز به مدیران 
 
چکیده 
 سیستمهای اطلاعات حسابداری (AIS) در بین مهم ترین سیستم های هر سازمان می باشند چرا که تمامی روابط با عناصر خارج از سازمان ، از طریق این سیستم ها صورت می گیرد . نقش قابل توجهی از حسابداری مدیریت در حال حاضر در ارائه اطلاعات مناسب برای تصمیم گیری مدیریت به اثبات رسیده است . هدف مقاله ی حاضر ، بررسی این است که آیا AIS شرکت فولاد مهر سهند اطلاعات مورد نیاز را برای مدیریت تصمیم گیری فراهم می کند . از این رو، مدیران این شرکت به عنوان جامعه پژوهش، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته اند. داده ها از طریق پرسشنامه طیف لیکرت جمع آوری شده اند. علاوه براین، آزمون نرمال Z برای آزمون فرضیه ها ی پژوهش مورد استفاده قرار گرفت . نتایج نشان می دهد که AIS شرکت فولاد مهر سهند (FMS) به طور موثر کار می کند و اطلاعات مورد نیاز مدیران را فراهم می کند. 

کلید واژه ها: سیستم های اطلاعاتی حسابداری، حسابداری مدیریت، اطلاعات، تصمیم گیری

مقدمه  
هیچ مدیری، هرچند عاقل و هوشمند ، نمی تواند بدون آگاهی از حقایقی در مورد وظایف و عملیات یک موسسه، تصمیم درستی بگیرد. کسانی که براساس فرضیه ها و افکار خود (بدون در نظر گرفتن واقعیت های شرکت) تصمیم گیری می کنند، به نتایج نامطلوب رسیده و با بحران مالی و اقتصادی مواجه می شوند. این ها همراه با نیاز به اطلاعات دقیق و به روز برای برنامه ریزی ، سازماندهی ، تصمیم گیری و کنترل اهداف حسابداری، به خصوص حسابداری مدیریت ، به عنوان یک سیستم اطلاعات در نظر گرفته و در بخش کارکنان اطلاعات مناسبی برای تصمیم گیری های مختلف ارائه شده است. مدیران شرکت ها باید به این واقعیت توجه داشته باشند که در صورتی که شبکه های اطلاع رسانی نادیده گرفته شوند ، آنها به مدیریت یک شرکت نمی توانند اعتماد داشته باشند. هدف شبکه های اطلاعاتی، فراهم کردن اطلاعات مورد نیاز، اعمال نظارت مورد نیاز و تصمیم گیری های مناسب برای بقاء ، رشد و توسعه ی سازمان می باشد. 

قیمت ترجمه فارسی: 12000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو