مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 127 حسابداری: حسابداری برای عدم قطعیت پارامتریک در فرآیند تصمیم گیری مارکوف

چکیده:
فرآیند تصمیم گیری مارکوف تبدیل به ابزاری استاندارد برای مدل سازی متوالی مسائل تصمیم گیری در حفاظت از محیط زیست شده است. با این حال، در بسیاری از برنامه های کاربردی جهان واقعی، پارامترها درتابع انتقال وضعیت عملا به طور دقیق غیرعملی هستند. در این مطالعه، یک راه جدید برای برخورد با ابهام در تابع انتقال وضعیت معرفی می کنیم. در مقایسه با روش های موجود، ما اثرات عدم قطعیت در سطح سیاست، و نه در سطح تصمیم گیری در وضعیتها را بررسی می کنیم. ما با استفاده از تئوری تصمیم گیری شکاف اطلاعاتی،در پاسخ به این سوال که چگونه عدم قطعیت زیاد در تابع انتقال وضعیت می¬تواند تحمل شود در حالی که هنوز هم مقادیر مورد انتظار تعیین شده از سوی تابع هدف ارائه می شود. بر این اساس، هدف دیگر از مسئله بهینه سازی به حداکثر رساندن مقادیر مورد انتظار نیست،بلکه به حداکثر رساندن مقاوم بودن مکانی برای عدم قطعیت است(در حالی که هنوز مجمعی در ارتباط با سطح مطلوب عملکرد صورت نگرفته است). ما مسئله ی ساده تملک اراضی را با استفاده از تئوری تصمیم گیری شکاف اطلاعاتی برای ترویج عدم قطعیت تجزیه وتحلیل کردیم و سیاست های جایگزین را رتبه بندی کردیم. ابتدا، شکاف اطلاعاتی به جای نیاز به اطلاعات در مورد میزان  پارامترعدم قطعیت ، به این پرسش که چه میزان عدم قطعیت در تابع انتقال وضعیت قبل از تغییر سیاست های مطلوب مجاز است ،می پردازد.

1. مقدمه
فرآیند تصمیم گیری مارکوف (MDPs) بطور فزاینده ای نقش مهمی در پژوهش های برنامه ریزی حفاظت از محیط زیست، تشکیل مدل پایه برای تحقیقات اخیر به سمت مدیریت فراجمعیتی (به عنوان مثال، وست و همکاران، 2003) ، کنترل گونه های مهاجم (به عنوان مثال، بوگیچ و شیا، 2008)، جابجایی و جایگیری (به عنوان مثال، تنهومبرگ و همکاران، 2004 )، مدیریت برداشت محصول (نیکولز و همکاران، 2007) و انتخاب متوالی ذخایر (به عنوان مثال، چاپاوق و تایری، 2012) بازی می کند. هدف از چنین برنامه ی کاربردی ایجاد یک سیاست است که وضعیت هر سیستم را با یک عمل خاص مرتبط می سازد. این سیاست باید عملکرد بهینه به معنای به حداکثر رساندن یا به حداقل رساندن هدف حفاظت از محیط زیست مشخص شده را ارائه دهد (پوسینقام و همکاران، 2001). فرآیند تصمیم گیری مارکوف بر نظریه احتمال برای مدل انتقال وضعیت تکیه می کند. به طور خاص، هر عمل امکان پذیر دارای ماتریس انتقال مرتبطی است که شامل احتمالاتی  است که انجام این عمل در وضعیت سیستم s را به سمت حالت s حرکت می دهد.به عبارتی فرآیند تصادفی‌ مارکوف بصورت چندگانه ( áS,A,R,Tñ) نشان داده می شود كه در آن‌ Sمجموعه متناهی از‌وضعیت‌ها ؛A  مجموعه عملیات قابل دسترس برای عامل، T: S×A×S ®[0,1]  احتمال انتقال از وضعیت جاری به وضعیت بعدی با انجام عملa  است وR: S×A®Â بیانگر تابع پاداش است كه یك مقدار عددی را بر می گرداند. ماتریس انتقال در مجموع به تابع انتقال وضعیت اشاره دارد، و این می تواند برآوردی از داده ها، آموزه های تجربی، و یا طراحی شده بوسیله ی دست باشد. فرض رایج براین است که پارامترهای تابع انتقال وضعیت در میان بوم شناسان و دانشمندان حفاظت از محیط زیست دقیقا شناخته شده است؛ با این حال، تعیین این احتمال با چنین اطمینانی می تواند مشکل باشد. عدم قطعیت ممکن است از خطا در اندازه گیری یا نمونه برداری و یا دیگر دانش ناقص سیستم ریشه بگیرد (ویلیامز، 2001). 

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 


آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
» دعوت به همکاری و استخدام ( جمعه 14 اسفند 1394 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو