مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 9 اقتصاد: تاثیر فاکتورهای داخلی و خارجی بر روی نوآوری تولیدات شرکت

چکیده
در این مقاله ما به بررسی تاثیر فاکتورهای داخلی و خارجی بر روی تولیدات ابداعی شرکت می پردازیم. و اینکه چگونه این تاثیر ها با توجه به صنایع مختلف متفاوت می باشد. ما سه مدل اقتصادی را برای تعیین تاثیرات هر یک از این فاکتور ها مورد بررسی قرار می دهیم. این موارد شامل توان و تاثیر متقابل می باشد. این تجزیه و تحلیل ها شامل 6094 نمونه از شرکت های تولیدی می باشد.با در نظر گرفتن تحقیقات انجام شده در مورد ابداعات تکنولوژیکی در سال 2000 , نتیجه نشان می دهد که توان تکنولوژیکی شرکت ها که از تحقیق و توسعه مشتق شده است یکی از عوامل تعیین کننده مربوط به چنین نوع آوری هایی می باشد. آن ها همچنین به بیان این نکته می پردازند که با حضور سطح بالایی از چنین توانی , فرصت های تکنولوژیکی مشتق شده از عاملان غیر صنعتی به عنوان یک عامل تعیین کننده دارای اهمیت کمتری می باشند. ما نشان دادیم که تعیین نوع آوری ها به گونه ای متفاوت بوده و بستگی به بخش های صنعتی و میزان نو بودن تولیدات ایجاد شده دارد.

مقدمه :
مشخص کردن عوامل تعیین کننده نوآوری های تکنولوژیکی در شرکت ها به عنوان یک موضوع جالبی در مطبوعات در مورد چنین ابداعاتی می باشد. این موارد کلا از نقطه نظر اقتصاد مربوط به صنایع و مدیریت اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است.
بررسی ها در حوزه اقتصاد مربوط به صنایع از این فرضیه شروع شده است که سطح نوآوری ها در شرکت می تواند به صورت ویژگی های ساختاری یک صنعت توضیح داده شود. و این موارد نیز امکان پذیر می باشد تا بتوانیم الگوی کلی از تغییرات تکنولوژیکی مربوط به صنایع خاص را مد نظر قرار داده یا به صورت کلی این موارد را کنار بگذاریم. این موارد شامل بررسی تاثیر ویژگی های یک صنعت مانند فرصت های موجود در بازار , مناسب بودن شرایط و ... می باشد. تمرکز خاصی نیز بر روی اندازه و ساختار شرکت به عنوان عوامل تعیین کننده در نظر گرفته شده است.نتایج چنین مطالعاتی به صورت مبهم می باشد. بعضی افراد نیز فرضیه های سنتی را که باعث ارتباط خاص بازار و اندازه شرکت هایی با عملکرد نوآوری مناسب هستند معتبر می دانند .ولی دیگران مخالف چنین مواردی می باشند.

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو