مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 59 اقتصاد: ظرفیت جذب، نوآوری و موانع فرهنگی در مدل میانجیگری مشروط 

ساختار ظرفیت جذب دو بعد دارد: ظرفیت جذب بالقوه (PACAP) و ظرفیت جذب واقعی (RACAP).  این مطالعه دو بعد را جداگانه خطاب کرده و تاثیر آنها را بر نتایج نوآوری (IO) در سازمان تجزیه و تحلیل میکند.  همچنین نقش میانجیگری RACAP در رابطه بین PACAP  و IO  در این مطالعه بررسی میگردد.  این مقاله همچنین شامل بحث در مورد نقش میانجیگری موانع فرهنگی (cb) در کاهش ارتباط PACAP-RACAP است.  این مطالعه یک مدل فرآیند مشروط را می سازد و آزمایش میکند. داده ها از یک نمونه 110 شرکتی بخش تولید قطعات خودرو در اسپانیا بدست آمده اند.  نتایج مدلسازی معادله ساختاری مبتنی بر واریانس و ابزار PROCESS نشان میدهند که RACAP واسطه کامل تاثیرات PACAP بر IO می باشد و CB بطور منفی شرط این تاثیر غیرمستقیم است.  این مطالعه شواهد را از ارزشهای متوسط-تا-زیاد CB مهیا میسازد و این تاثیر غیرمستقیم متفاوت از صفر نمیباشد. 

مقدمه
اخیرا بخش تولید قطعات خودرو (ACMS) یکی از سریع الرشد ترین بخشها در اسپانیا بوده است. با دانش، نوآوری و جهت گیری محصولات شرکت در جهت مشتریان خود،  قاعدتا بزرگترین تولیدکنندگان خودرو (مثلا سیتروئن، رنو، پژو و. . . ) عواملی هستند که شرکتها را در این بخش مشخص می سازند.  این شرکتها اجزایی را فراهم ساخته و محصولات و خدماتی را به خودروسازان بزرگ ارائه میکنند.  از یک سو آنها همچون منابع دانش خارجی برای مشتریان خود عمل میکنند و از سوی دیگر آنها مبتکران خلاق و مستقلی میگردند.  بیشتر شرکتها در بخش ACMS بصورت SME می باشند.  خلاق بودن نیاز به دانش و تخصص و یادگیری جمعی دارد.  این عناصر شرکتهای ACMS را قادر به تمایز بازدهی های خود از رقبایشان می سازند.  این مهارات و صلاحیتهای جدید شرایط خلق محصولات جدید و ارائه خدمات جدید میباشند و در نتیجه کسب، همگذاری و کشف دانش جدید حاصل میگردند.  این ایده آنچه است که کوهن و لوینتال (1990) بعنوان ظرفیت جذب میدانند.  این محققان بیان کردند که ACAP (ظرفیت جذب) در نتیجه مهارات فردی، دانش اولیه، صلاحیتهای شرکتی (صلاحیتهای داخلی) و دسترسی به منابع دانش خارج از شرکت (ارتباطات خارجی) میباشد.  جریان دانش بعلاوه ظرفیت جذب دانش توسعه بازدهی های خلاق  را مشخص میسازد.  بنابراین کار ما توجه دارد که ظرفیت جذب یک شرکت (بر حسب صلاحیتهای داخلی و ارتباطات خارجی) یک موضوع بحرانی برای نوآوری است (کوکا و استروتمانا 2008).  

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو