مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 56 اقتصاد: رفتار شناسی اسلاتسکی و انتقاد او از Bohm – Bawerk

چکیده
این مقاله، مقدمه و بررسی دو مقاله منتشر شده در آلمان توسط Eugen Slutsky در سال 1926 و 1927 است که همراه با ترجمه های انگلیسی دوباره چاپ شده است. اولین مقاله، انتقاد کاملا مشخص و مخرب تئوری Bohm – Bawerk  در مورد ارزش و پیش فرض های اصولی و کاردینال آن می باشد. دومین مورد، فرمول خلاصه ای از تئوری عملکرد انسان (رفتارشناسی) تحت تئوری اقتصادی است که پس از هندسه هیلبرت (مقاله ای که توسط ون میسز، هایک، لانگ و فیلسوف هلندی کوتاربینسکی ارائه شد)، مدلسازی شد. این مقدمه، همچنین نامه ای از فریچ را می آورد که در آن، اسلاتسکی در مورد عقاید خود در ارتباط با مقاله مشهورش در سال 1915 و نیز نظرات خود در مورد مقاله رفتار شناسی، بحث می کند.
این مقدمه، بدون کمک Guido Rauscher (که باعث توجه من به بسیاری از منابع عنوان شده در اینجا شد و تخمینات کلاوس ویچ که ترجمه او از مقاله اسلاتسکی، به اسمولینسکی ارجاع داده شده بود را پیگیری کرد و او را ترغیب نمود تا نسخه نهایی ترجمه انجام شده در اینجا را کامل کند؛ و بسیاری از پیشنهاد ها و انتقادهای تاثیرگذار را ارائه نمود) و خود کلاوس ویچ (که نکات اساسی متفاوت و بخش های مختلف را فراهم کرد و توضیحات با ارزش و القا کننده زیادی را ارائه داد) نمی توانست نوشته شود. من ، خود مسئول کم و کاستی های باقیمانده در این مقاله هستم. من همچنین میخواهم از کریس وستون مسئول کتابخانه مینسوتا برای بسیاری از منابع عنوان شده در اینجا میباشد، تشکر نمایم.
دو مقاله اسلاتسکی که اینجا همراه با ترجمه انگلیسی آورده شده اند، دو نوشته اخیر او در مورد تئوری اقتصاد  هستند. با توجه به تاریخی که اسلاتسکی در آخر هر مقاله آورده است، ما می فهمیم که انتشارات اخیر، در واقع ابتدا نوشته شد (26 دسامبر 1925) و مورد اول (1926b) یک ماه بعد کامل شد (25 ژانویه 1926). آنها هر دو بخش هایی از یک پروژه در حال انجام بودند. در مقاله زودتر نوشته شده، اسلاتسکی با گفتن این جمله شروع میکند: ملاحظات اساسی قبل از اینکه شما جنبه های مختلف تئوری Bohm- Bawerk را در مورد اعداد در نظر بگیرید، بعنوان ابزاری برای آماده سازی زمینه برای مشخص کردن نهایی تئوری کاربرد حاشیه ای بدست آمده هستند. و در پایان بخش 2 او در یک تبصره می گوید که از طرف دیگر، او به سوال ارزیابی کاربرد برخواهد گشت. آن مقاله به عنوان انتقاد شدید تئوری Bohm- Bowerk در مورد اعداد است که در مقدمه مقاله بعدی به آن اشاره شده است که می نویسد: در حقیقت ما قادر به پیشروی بدون بکار گرفتن مفهوم اعداد یا هر مورد ویژه که نشان می دهد تجربه گرایی خاص تمایل به تفکر موقت دارد که نمیتواند تا حد زیادی انکار شود. با این حال واضح است که این مقاله، نمی تواند به عنوان توضیح نهایی تئوری کاربرد حاشیه ای دریافت شده، که در مقاله اول مدنظر بود، لحاظ شود. این توضیح نهایی هرگز مشخص نبود.

قیمت ترجمه فارسی: 8000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو