مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 55 اقتصاد: پیش بینی استراتژیک در خط مشی گذاری عمومی، بررسی تجارب بریتانیا، سنگاپور، هلند

چکیده:
در جهان وابسته و پیچیده امروز،فقط تعدادکمی از چالش های سیاسی می تواند به حوزه خاص مربوط باشد،بسیاری از دولت ها پی بردند که تمرگز روی یک مسئله در مواجهه با تهدیدات و فرصت های پدید آمده کافی نیست. بنابراین آنها اقدام به آزمایش های پیش بینی استراتژیک کرده اند تا پیچیدگی محدودیت های سنتی حوزه ها و بخش های دولتی خط مشی گذاری را از بین بردند.
این مقاله مروری برفعالیت های پیش بینی سه کشور جلودار این گرایش( برتانیا، سنگاپور و هلند) دارد.در پایان هم در مورد مفاهیم استراتژیک و دو راه متفاوت ایجاد خط مشی گذاری عمومی : از یک طرف خط مشی گذاری با فراهم کردن دانش سیستماتیک بیشتر در مورد گرایش ها و تغییرات محیط سازمانی و از طرف دیگر فعالیت های محرک ایجاد فرایند یادگیری اجتماعی چند گانه و انعطاف پذیرکه باعث چشم تنداز خط مشی عمومی می شود بحث می کند.
در پایان مقاله نتیجه گیری می گیرد، بادرس گرفتن از ملاحضات عوامل کلیدی موفقیت، پیش بینی استراتژیک می تواندتاثیر مهمی در خط مشی گذاری عمومی داشته باشد.

1. مقدمه:
با افزایش ارتباطات و پیچیدگی های تعاملات اقتصادی، محیطی تکنولوژیکی یا سیاسی – اجتماعی بخش های جامعه، الزام پیش بینی حوادث آینده و عدم اطمینان  مسائل، محرک ها و توالی فعالیت های انسانی، افزایش می یابد.
امروزه اغلب تهدیدات و فرصت های محیطی ناشناخته اند و منابع، مهارت ها، رسوم و خط مشی های مورد نیاز مواجهه با آن مهم است.بیننده بی غرض و تعصب فکر می کند که تکنولوژی ارتباطی و اطلاعاتی موجود، با ایجاد اطلاعات پیشترو در دسترس تر،عدم اطمینان را کاهش می دهد، در حالیکه اثرآن غالباً منفی است و زیادشدن اطلاعات باعث «فقر توجه» است که فرایند جداسازی سیگنال های حیاتی را از پارازیت های گیج کننده، پیچیده تر می کند.
ارزیابی پراکنده گرایش ها و تغییرات جاری و آینده براساس شهود و عمل گذشته کافی نیست و فقدان دید استراتژیکو توانایی عملیاتی، اگر تغییرات پویا و پیچیده ادامه یابد، خطرناک تر می شود.
خط مشی گذاران دولتی به گونه فزاینده ای مجبورند به محیطی منظمی دست یابند و شرایط مسائل پیش رو را پیش از وقوع شناسایی کنند.آنها باید به صورت استراتژیک رو به جلویی برای کاهش غافلگیری فکر کنند تا فضای مانور و انعطاف پذیری دولت افزایش یابد.

قیمت ترجمه فارسی: 10000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو