مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی آماده
مقاله شماره 28 اقتصاد: عمکرد مربوط به بازاریابی کسب و کار کشاورزی چند ملیتی: تاثیر تنوع جغرافیایی و تنوع محصولات

مقدمه
در این فصل ما به بررسی تاثیر تنوع جغرافیایی و صنعتی نرخ رشد 100 گونه از بیشترین غذا ها و نوشیدنی های چند ملیتی می پردازیم. در میان شرکت های بزرگی که صنعت غذا  و نوشیدنی ها را در سر تا سر جهان  تحت تاثیر قرار می دهند مسئله رشد و نمو یک موضوع بسیار مهمی می باشد حتی مهمتر از چند ملیتی بودن  در صنایع دیگر می باشد. ای شرکت ها مسئول یک سوم تولیدات  و نیمی از فعالیت های فنی صنایع مربوط به غذا و نوشیدنی های جهان می باشند. شرکت های چند ملیتی غذا و نوشیدنی ها هدفشان بیشتر در بالا بردن میزان منفعت خودشان می باشد  آن ها دریافته اند که شرکت های بزرگ این فرصت را دارند تا بازار های پر سود و جدیدی را در مورد مواد غذایی ایجاد کنند مانند (انواع سس , غداهای از پیش آماده شده و غیره ...) و در عین حال کنترل بر روی تولید کالا  در بازار را برای مواد غذایی مانند (شکر , آرد و غیره ...) به همراه کاهش سود ناخالص آن حفظ کنند. شرکت های کوچکتر اغلب فاقد این امکان می باشند زیرا آنان نمی توانند بین سود ناخالص  با آن حجم عظیمی از مواد غذایی که توسط شرکت های بزرگتر به بازار می آید تعادل برقرار کنند .این شرکتی را که ما در این فصل مورد بررسی قرارمی دهیم دارای نرخ رشد سالانه 3 تا 4 درصد بیشتر از تولید غذا و مواد نوشیدنی در سطح جهانی دارد. ولی در سالهای اخیرپویایی خود را از دست داده اند در موارد استثنایی نیز شامل شرکت های بزرگی از ژاپن و بعضی از کشور های اروپایی هستند که باسرعت زیادی در حال گسترش می باشند. برای شرکت های رقیب این می تواند یک مسئله نگران کننده باشد.

بررسی تاثیرات متنوع رشد شرکت های چند ملیتی غذا و نوشیدنی ها در پر کردن خلاءهای مربوط به بررسی شرکت های بین المللی می تواند کمک کننده باشد بدین جهت که ویژگی هایشان که شامل همه نوع شرکت های بین المللی می شود ممکن است در تجزیه و تحلیل بخش به بخش آن نادیده گرفته شود.
برای نمونه گسترش کشور ها می تواند مربوط به یک جنبه کلیدی مربوط به تنوع جغرافیایی باشد مخصوصا اهمیت آن مربوط به روش گسترش این شرکت ها می باشد.  نزدیک بودن به بازار برای این شرکت ها برای تولید کالاهای مورد نیاز مشتری دارای اهمیت می باشد. از طرف دیگر این شرکت ها بازار های خارجی را به جای صادرات کالاهای خود با کالاهای خارجی تامین می کنند. سرانجام  برخلاف تولیدکنندگان اتوموبیل و کامپیوتر ها این گونه شرکت ها تنها با مصرف کنندگان داخلی تعامل دارند. اگر چه این رژیم های غذایی در آمریکای شمالی و اروپای غربی به سمت همگون شدن پیش می روند ویژگی هاای خاص مربوط به مصارف داخلی همچنان قابل توجه می باشند.ویژگی دیگر این شرکت ها این می باشد که این شرکت ها می توانند مقدمه ای برای شرکت های دیگر به حساب بیایند زیرا میانه رو تر, قدیمی تر و از نظر بین المللی مجرب تر می باشند. بنابراین تجزیه و تحلیل مربوط به این شرکت ها می تواند از نظر درک منطقی تر شرکت های بین المللی دیگر کمک کننده باشد.

قیمت ترجمه فارسی: 15000 تومان
     دانلود نسخه انگلیسی و خرید ترجمه فارسی ژورنال از لینک های پایین


 آخرین مطالب

» سفارش ترجمه ( سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 )
» مقالات انگلیسی با ترجمه آماده ( دوشنبه 3 خرداد 1395 )
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو